Українці стали більше подорожувати: куди найчастіше їздять по безвізу і не тільки

Теплі країни

Уже більше півроку в Україні діє безвізовий режим з країнами Європи. 

За цей час, згідно зі статистикою ДПСУ українці найбільше відвідували Польщу і країни ближнього зарубіжжя. Так, в Польщі з’їздило трохи більше 94 тис. Українців, до Румунії – 79 тис., Угорщинувідвідало 55 тис. наших співвітчизників, а Словаччину майже 27 тис.

Уподобання українців змінюються в залежності від пори року. Якщо влітку популярністю користуються теплі країни і Європа, то взимку віддають перевагу гірськолижним курортам.Але в усі часи стабільно відправляються на відпочинок туди, куди літали масово і до безвіза – в Єгипет і Туреччину.

“Останні кілька років ми спостерігаємо практично однакову картину. Українці все одно віддають перевагу масовим напрямками – Єгипту і Туреччини. А сумарно з України в Єгипті відпочиває близько 700 000 осіб”, – розповів в коментарі сайту “Сегодня” Дмитро Сєроухов, виконавчий директор туроператора “Join UP!”.

Туроператори відзначають, що в 2017 році попит на Єгипет виріс в 10 разів, а на Туреччину – в 13.

“Традиційно ми отримуємо багато запитів на тури в теплі країни. У першу чергу, це курорти Єгипту. Завдяки тому, що країна є цілорічним напрямком, Червоне море – найтепліше море світу, а інфраструктура динамічно розвивається, туристичний потік з України з кожним сезоном збільшується“, – говорять в “TUI Україна”.

Поїздки в Європу були популярними і до безвізового режиму, зараз багато українців як разу встигли зробити собі біометричні паспорти і, очікується, що в цьому році попит на європейські напрямки значно виросте. Багато українців хотіло провести Новий рік саме в Європі і почали бронювати місця для поїздки ще з вересня.

Туроператори пояснюють, що також зростає попит на Італію, Іспанію і Болгарію, що пов’язано не тільки з безвізом, але і з широкою польотною програмою.

“Уже зараз бачимо, що попит на Іспанію виріс в 10 разів, а на Італію в 5 разів. Це пов’язано не тільки зі скасуванням віз, але і широкою польотною програмою, в тому числі і з регіонів. Також в 5 разів виріс попит на Болгарію , Чорногорію, Кіпр. З нових напрямків українцям стануть доступні такі як Албанія і Тенеріфе, а також Китай (о.Хайнань), – один з лідерів раннього бронювання”, – коментує Дмитро Сєроухов.

Також, все більшою популярністю користується острів Балі, у якого є всі шанси з рідкісного, екзотичного і дорогого напрямку стати доступними і затребуваним.

Гірськолижні курорти

За даними оператора “TUI Україна”, якщо в період новорічних свят ціни на поїздку до Єгипту тривалістю 7 днів на двох дорослих стартують від 200 доларів за людину, то гірськолижні напрямки завжди коштували дорожче, ніж теплі країни. Наприклад, тур на гірськолижний курорт обійдеться від 500 доларів на людину.

Туроператори кажуть, що хітом цієї зими стали Словаччина, Андорра і Австрія. Курорти Австрії та Андорри залучають українців відмінними трасами і Apre Ski – цедозвілля після того, як закриваються схили гір. Відпочинок може включати в 
себе походи на шопінг, в бари, ресторани, частування коктейлями і незвичайними стравами.

“Помітна позитивна динаміка попиту на гірськолижні курорти. Серед фаворитів – Фінляндія, Австрія і Андорра”, – пояснюють туроператори.

Відпочинок в Україні

Незважаючи на те, що безвіз діє з червня 2017 року і українці можуть відвідати втакому режимі понад 80 країн, багато хто все одно віддає перевагу відпочинку врідній країні.
 
“Особливо радує, що стабільно зростає попит на відпочинок в Україні. Також важливо відзначити, що українські курорти набирають популярність не тільки серед українців, а й туристів з Республіки Білорусь та Молдови. Так, наприклад, влітку 2017 ми планували з Білорусі відправляти в Затоку один чартерний автобус в тиждень, а в підсумку автобуси відправлялися щодня”,  розповів Сєроухов.

Так, українці стали подорожувати значно більше і освоювати нові туристичні напрямки.Туроператори відзначають, що раннє бронювання зараз йде в 8 разів активніше, ніж вминулому році, що служить яскравим показником роботи безвіза в тому числі.