11-ий Київський Безпековий Форум

12-13 квітня в столичному готелі Hilton Kyiv відбувся 11-й Київський Безпековий Форум, організатором якого виступив Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

У Форумі взяли участь провідні політики, дипломати, громадянські активісти та експерти із 35 країн світу. Серед них: Президент України, прем’єр-міністри ЛитвиМолдовиУкраїнизаступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер, а також американські, європейські та українські урядовці і парламентарі.

Під час заходу понад 60 доповідачів обговорили глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах.

Петро Порошенко (Президент України):

“З огляду на те, що Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД, і відмову цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозицію щодо офіціального припинення нашої участі в статутних органах СНД”.

Роберт Карем (Заступник міністра оборони США):

– “Американська стратегія і політика визнає ту реалію, яку тут вже роками усвідомлюють — ревізіоністська політика Росії ставить під загрозу і США, і Європу, і міжнародне право, економіку, фундаментальні принципи національної безпеки і суверенітету”.

Роуз Геттемюллер (американський дипломат та політолог):

“Не так вже й ідеалістично для України мати євроатлантичні прагнення, бажати вступити до Європейського Союзу і НАТО. Я вважаю, що це дуже важливі і реалістичні цілі. Але я не буду приховувати від вас, що до того як ви будете готові до вступу в НАТО, доведеться виконати дуже важку роботу”.

“Тут, сьогодні вранці ми говоримо про туман між миром і війною, невизначеність. Ми дійсно бачимо як ситуація затьмарена у результаті перш за все асиметричних військових дій та поведінки РФ, що створює певний туман, в якому ні миру, ні війни. На Донбасі тим не менше ми маємо гарячий конфлікт.

Кібератаки, дезінформація, втручання у політичні процеси, використання хімічної зброї. Повсякденно ми чуємо про ці спроби зруйнувати нашу єдність. І ніхто не знає про це все краще, ніж Україна, яка бореться з цим останні 4 роки. І Україна вже навчилася боротися з цим. Днями мені один експерт сказав, що Україна отримала вакцинацію від фейкових новин. НАТО з нетерпінням чекає можливості навчитися з вашого досвіду боротьби у цій гібридній війні.

Андрій Парубій (Голова Верховної Ради України):

“Українські аналітики переконані, що власне розміщення газотранспортної системи на території було одним з тих факторів, який стримував Путіна в 2014 році від повномасштабної атаки на Україну. І ми розуміємо, що ризик повномасштабної атаки може суттєво зрости, якщо Путін буде мати альтернативні джерела і альтернативні способи постачання енергоресурсів до Західної Європи”.

Основні теми Форуму були зосереджені на актуальних питаннях міжнародної безпеки, російської агресії проти України, інформаційної безпеки, співробітництва України-НАТО, Криму і Донбасу та прав людини, безпеки в Чорноморському регіоні.

Захід проводився за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, Фонду Маршала, Фонду Віктора Пінчука та Королівського інституту міжнародних відносин (Велика Британія) «Chatham House», Регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Київський Безпековий Форум – це безпрецедентний форум на теренах Східної Європи. Це зовнішньополітичний майданчик, на якому були присутні ключові гравці світу, які чітко усвідомлюють, що Україна і Захід – це одне спільне, і що ризики, які є для України, це ризики й для них.

В результаті цього форуму представницькі делегації поїдуть в свої національні столиці, з метою подальшого прийняття рішень. В тому числі і по «Північному потоку».