Адмінсуд в Києві визнав незаконним поширення інформації про заробітки Манафорта в Україні

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії директора НАБУ Артема Ситника і народного депутата Сергія Лещенка щодо розголошення інформації про колишнього радника президента Віктора Януковича, американського політтехнолога Пола Манафорта. Про це повідомляє прес-служба суду.

«Визнано протиправними дії директора НАБУ Артема Ситника щодо розголошення та розповсюдження інформації про громадянина США Пола Манафорта, глави штабу кандидата в Президенти США Дональда Трампа щодо наявності прізвища та підписів Манафорта в списках «чорної бухгалтерії Партії регіонів» в матеріалах досудового розслідування, що мало наслідком втручання у виборчі процеси США 2016 року та завдало шкоди інтересам держави Україна», – йдеться в повідомленні.

Також суд визнав протиправними і дії Сергія Лещенка «щодо втручання у зовнішню політику України шляхом поширення цієї інформації про Пола Манафорта».

Відзначається, що адміністративний позов проти Ситника і Лещенка подав народний депутат Борислав Розенблат.

Розгляд справи тривав з жовтня 2017 року. 11 грудня суд позов Розенблата задовольнив частково.

«Суд ухвалив відповідне рішення з огляду на недоведеність відповідачами, які є суб’єктами владних повноважень, обставин поширення вказаної інформації, отриманої НАБУ від колишнього першого заступника голови СБУ Віктора Трепака, без порушення обмежень, які для них встановлені законом», – йдеться в повідомленні прес-служби суду.

Як писав ZAXID.NET, у серпні 2016 народний депутат Сергій Лещенко оприлюднив копії документів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів щодо передачі коштів екс-раднику Віктора Януковича Полу Манафорту. Всього, згідно із документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від «Партії регіонів» впродовж 2007–2009 років.

Повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні, який 2016 року став керівником штабу кандидата в президенти США Дональда Трампа.

Також Лещенко розповідав, що «Партія регіонів» оплачувала послуги політтехнолога Манафорта з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації.

Після розголосу в США Пол Манафорт був вимушений піти з передвиборчого штабу кандидата в президенти Трампа.

Чому захисником інтересів Манафорта в Україні став саме Борислав Розенблат – наразі невідомо. Цей народний депутат нині є фігурантом кримінального провадження – йому закидають отримання хабара у 285 тис. доларів за сприяння у отриманні ліцензії на користування надрами з метою видобувати й експортувати бурштин із Житомирської області.