Адвоката, який підставив депутата Онищенка, визнали винним у порушенні правил адвокатської етики

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури міста Києва розглянула  дисциплінарну справу, порушену за скаргою народного депутата України від Радикальної партії Ляшка, Кириченка Олексія Миколайовича, стосовно скандально відомого адвоката, Циганкова Андрія Ігоровича.

У рішенні дисциплінарної палати зазначається, що в діях авоката вбачається наявність складу дисциплінарного проступку, внаслідок чого порушено правила адвокатської етики, затверджені Установчим зїздом адвокатів України 17. 10. 2012 року.

Андрія Циганкова звинувачують в тому, що він в лютому, минулого року, свідомо розмістив на своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook» та розіслав за допомогою засобів поштового звязку карикатуру на адвоката Шевчука О. А., яка містила зображення фекалій, що мали пряме та опосередковане відношення до принципів адвокатури України, а також публічно ображав честь і гідність громадських активістів, та інших громадян, обзиваючи їх «Дибілами» і «Сладенькими мальчиками».

Циганков неодноразово відкрито висловлював зневагу до Шевчука О. І., публічно обзивав його «Подонком».

Така поведінка адвоката, викликана його програшом в судовій справі, де Циганков захищав інтереси екс-заступника мера міста Дніпра Дмитра Погрєбова, а адвокат Шевчук О. А. був його опонентом по справі.

Оскільки справа була достатньо резонансною, вона викликала неабияку увагу суспільства і громадських активістів, яких адвокат Циганков, зневажаючи правила адвокатської етики, також безсоромно поливав брудом, вочевидь намагаючись хоч якось захистити інтереси свого клієнта злочинця.

Особливо цинічною така поведінка адвоката виглядає в світлі того, що Циганков є головою Комітету з питань адвокатської етики Національної асоціації адвокатів України, тобто сам повинен навчати інших колег, правилам поведінки, а також поважати загальні принципи адвокатської діяльності.

Нагадаємо, що це вже не перший скандал, в якому адвокат Циганков А. І. дозволяє собі порушувати правила адвокатської етики.

Ось, що з цього приводу пишуть в редакції журналу «Адвокат»: «28 травня 2017 р. під час одного з історичних засідань Ради адвокатів України в Мукачеві голова Комітету з питань адвокатської етики НААУ Андрій Циганков, імовірно стомившись від тяжкої праці на благо адвокатури, вирішив дати вихід своєму таланту «живого и неординарного» (цитата з його власного коментаря), вирізавши з обкладинок журналу «Адвокат» портрети Тетяни Тиханської та Лариси Римар (на звороті), і показавши крізь утворену діру своє реальне обличчя. Не всі колеги зустріли оплесками цей перформанс, навіть нагадали ч.1 ст. 12 Правил адвокатської етики: «Всією своєю діяльністю адвокат повинен стверджувати повагу до адвокатської професії, яку він уособлює, її сутності та громадського призначення, сприяти збереженню та підвищенню поваги до неї в суспільстві».

Закінчилась гучним скандалом і інша справа Андрія циганкова, де він представляв інтереси народного депутата Олександра онищенка, який наразі переховується від Українського правосуддя за кордоном.

Онищенко називав Циганкова “засланим козачком” і публічно відмовився від його послуг,  погрожуючи “отриманням відповіді на все”. Сам Циганков публічно глузував з Онищенка і не скупився на коментарі у відповідь.

Як відомо, 5 липня 2016 року в рамках розслідування корупційної схеми депутата втікача Олександра Онищенка з перепродажу газу, видобутого за договорами спільної діяльності з ПАТ “Укргазвидобування”  слідчі здійснили 21 обшук, серед яких обшуки у приміщеннях та автомобілях, що належать чи використовуються адвокатом Циганковим.

Зокрема, на сайті НАБУ оприлюднені відомості, надані банком щодо IP-адрес управління системою “Клієнт-банк” п’яти підприємств з ознаками фіктивності, а саме ТОВ “Атмос Плюс”, ТОВ “Дарвей Трейд”, ТОВ “Фалком Сервіс”, ТОВ “Одін Груп Сервіс” і ТОВ “Центр Паритет”.

За даними НАБУ, усього через рахунки зазначених фіктивних підприємств у період з 13 жовтня 2014 року по 26 березня 2015 року було здійснено 134 операції на загальну суму більш ніж 198 млн. грн.

Майже половина з них (а саме 58 транзакцій) були здійснені з використанням  IP-адрес, які надавались адвокату Циганкову.

Народний депутат Олександр Онищенко, не перший клієнт, що відмовився від послуг скандаліста Циганкова.

Раніше, адвокат вів резонансне «Діло педофілів», в якому представляв Олену Полюхович і вимагав гроші у народних депутатів, що були підозрюваними у справі. Після того, як навколо справи розгорілась неабияка кількість скандалів, Олена відмовилась від послуг Циганкова.

У світлі всіх цих подій, виникає логічне питання, чи може Андрій Циганков очолювати посаду голови Комітету з питань адвокатської етики Національної асоціації адвокатів України, якщо він зухвало і цинічно порушує правила адвокатської етики, а його клієнти стверджують, що він не гідний носити звання адвоката і відмовляються від його послуг?

1 2 3 4 5 6 7