Американець 30 років підпирав двері каменем вартістю $100 тисяч

10-кілограмовий камінь, яким житель Мічигану протягом 30 років підпирав двері власного будинку, виявився метеоритом. Його вартість експерти оцінюють у 100 тисяч доларів.
 
Першою неабияку цінність каменя розпізнала професорка геології Центрального мічиганського університету Мона Сібеску. За її словами, незнайомці постійно приносять їй різноманітні камінці.
 
“За 18 років роботи я жодного разу не дала жодної позитивної відповіді”, – каже професорка.
Проте все змінилося, коли їй показали чорний камінь незвичної форми, яким 30 років володів чоловік з Мічигану.
 
“Я одразу зрозуміла, що цей камінь особливий”, – додає Сібеску.
 
Після аналізів дослідниця дійшла висновку, що це метеорит, який на 88,5% складається з заліза, і на 11,5% – з нікелю. І це ще не все: за вагою і розміром метеорит виявився шостим з усіх, що коли-небудь знаходили у Мічигані. Його вартість оцінюють у 100 тисяч доларів.
 
“Це найцінніший екземпляр з усіх, що я коли-небудь тримала у руках – як за вартістю, так і за науковою цінністю”, – каже пані Сібеску.
 
Подорож до Землі
За словами власника, камінь опинився на поверхні Землі у 1930-х роках, а сам він знайшов його у 1988 році, коли придбав ферму у селищі Едмор.
 
Чоловік згадує, що коли придивлявся до ділянки, то звернув увагу на незвичайний камінь, що підпирав двері будинку власника.
 
Той сказав, що це метеорит, і він входить до списку майна, що виставлене на продаж.
 
За словами фермера, метеорит впав ще у 30-роках і наробив “бісову купу шуму, коли вдарився об землю”.
 
Наступного року він – тоді ще хлопчик – разом зі своїм батьком знайшли кратер і витягли з нього ще теплий метеорит.
 
Новий власник кілька років прожив на фермі, а коли від’їздив, то завжди забирав з собою загадковий камінь. Метеорит ще протягом 30 років слугував йому як підпірка для вхідних дверей.
 
Проте цього року він дізнався, що деякі жителі Мічигану шукають метеорити і продають їх. Тоді він і замислився над продажем власного каменю.
 
Наразі про те, аби придбати метеорит розмірковують Смітсонівський інститут і Музей мінералогії у Мені.