Американські сенатори підписали відкритого листа щодо небезпеки “Північного потоку – 2”

У США 39 сенаторів – 28 від Республіканської партії 11 від Демократичної – виступили проти трубопроводу “Північний потік – 2”. Про це йдеться в листі, який парламентарії направили міністру фінансів Стівену Мнучину і заступник держсекретаря Джону Саллівану. Документ опублікували на сайті республіканця Джона Баррассо.

“Ми повинні переконатися в тому, що наші європейські союзники бачать наше прагнення підтримати їх енергетичну незалежність і вберегти їх від згубного впливу “Північного потоку – 2″ в довгостроковій перспективі”, – сказано в листі.

Також сенатори відзначили, що адміністрація американського президента Дональда Трампа повинна використовувати всі наявні в її розпорядженні засоби” для запобігання будівництва цього газопроводу.

Як відомо, реалізацію проекту “Північний потік-2” вартістю майже 10 млрд євро “Газпром” і його партнери мають намір почати в квітні 2018 року. Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід буде прокладений через Балтійське море і він з’єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу та країни Балтії. Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого “Північного потоку”, а будівництво планується завершити до кінця 2019 року.

Будівництво газопроводу “Північний потік-2” не передбачає припинення транзитуросійського газу через Україну, але його збереження можливе лише за умови конкурентоспроможних тарифів і скасування Києвом позовів щодо “Газпрому”.

Нагадаємо, більше десяти всесвітньо відомих компаній заявили про своє бажання брати участь в управлінні газотранспортною системою України.