“Если друг оказался вдруг”. Саакашвілі відмежувався від своїх прихильників

Добре спланована провокація. Так Міхеіл Саакашвілі описав протистояння під Жовтневим палацом в неділю 17 грудня. Він відмежувався від штурму будівлі і закликав уявну міжнародну спільноту спільно розслідувати, ким були “ці провокатори”.

“Українська правда” проаналізувала відео протистояння з-під Жовтневого палацу та дійшла до вкрай негативних для Саакашвілі висновків.

У перших лавах тих, кого він називає “провокаторами”, виявлені особи, які вже два місяці стоять на так званому МіхоМайдані, виходять на сцену під Радою, крокують поруч із Саакашвілі під час недільних віче.

Це добре відомо всередині руху “за імпічмент”. І показове відмежування та навішування ярликів “провокатор” на тих, хто реально готовий зносити “будки режиму” за одним лише поглядом Саакашвілі, серйозно підриває до нього довіру. Бо сьогодні ти – найближчий соратник, а завтра – останній провокатор, на якого спускають усіх собак та статті Кримінального кодексу.

Для самого Саакашвілі є ще одна погана новина.

У справі так званих “записів Курченка” слідство мало значну проблему. Якщо прив’язка екс-президента Грузії до грошей опального олігарха-втікача у матеріалах справи є, то з реальними діями, які спрямовані на повалення влади, у слідчих якось не складалося. Після “штурму” Жовтневого правоохоронці мають не лише гарну картинку для пояснення своїх дій міжнародній спільноті – а й задокументовані реальні злочини.

Цей козир слідство отримало як раз напередодні розгляду апеляції на обрання запобіжного заходу для Саакашвілі. А особисто Петро Порошенко – під час листування на знак примирення.