Гройсман просить ГПУ перевірити інформацію ЗМІ про передання родовищ літію наближеним до влади особам

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман просить Генеральну прокуратуру перевірити опубліковану в ЗМІ інформацію про те, що родовища літію було видано наближеним до влади особам без будь-яких конкурсів. Про відповідне рішення він заявив сьогодні на засіданні уряду.

“Учора в ЗМІ з’явилося повідомлення, що начебто родовища літію було видано наближеним до влади особам без будь-яких конкурсів, без будь-яких конкурентних засад. Я вважаю, що поява такої інформації не може залишитися осторонь. Сьогодні зранку я підписав листа до Генеральної прокуратури та Антикорупційної прокуратури з проханням здійснити ретельну перевірку, чи дійсно факти, які було викладено в ЗМІ, мають місце”, – сказав він.

Прем’єр-міністр підкреслив, що у випадку підтвердження інформації відповідь має бути жорсткою.

“Якщо мають місце, має бути жорстка відповідальність. Вважаю, що такі випадки поза увагою влади не мають лишатися. І профільне  міністерство, будь ласка, теж подивіться”, – підсумував Гройсман.

Зазначимо, що в розслідуванні для програми “Наші гроші” повідомлялося, що пов’язана з оточенням нардепа Ігоря Кононенка і міністра енергетики Ігоря Насалика компанія “Петро-Консалтінг” нібито поза конкурсом отримала спеціальний дозвіл на розробку 14 млн т літієвої руди. Йдеться про спецдозвіл на розробку родовища в Донецькій області, який компанія отримала в 2018 році.

Директором “Петро-Консалтінгу” згідно з повідомленням є син радника міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Ігнащенка Тарас Ігнащенко. Володимир Ігнащенко є сусідом Ігоря Кононенко, а також помічником депутата Анатолія Матвієнка.