ЛІКАРНЯ ОДНОГО З МІСТ ПОЛТАВЩИНИ, ЗАЛІЗЛА В ГАМАНЕЦЬ ПАЦІЄНТА

До нашої редакції звернувся мешканець міста Кременчука, що на Полтавщини та повідомив факт вимагання благодійного внеску, який потрібно було сплатити в лікарні. Мова йшла про обстеження на гепатити В та С. Хлопець звернувся за допомогою в проведенні тестування до кабінету інфекційних захворювань, але як виявилось не все так просто, для початку потрібно сплатити фіксовану суму у розмірі 80,00 грн та принести квитанцію, але що дивно, працівники лікарні не направляють до свого сімейного лікаря, оскільки за його направлення – то є 100% безкоштовно, якщо пацієнт звертається самостійно до кабінету ІЗ, то ця плата НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ, а несе лише рекомендаційний характер, і сплачувати ви повинні БЛАГОДІЙНУ ДОПОМОГУ НА РАХУНОК ФОНДУ, а не фонд лікарні.
Ми звернулись за коментарем до управління охорони здоров’я міста Кременчука, ось що нам повідомили: “В зв’язку з недостатнім фінансуванням галузі “охорона здоров’я”, при обстеженні пацієнтів на 2 рівні, медичні працівники пропонують внести благодійний внесок для придбання в подальшому, лікарських засобів, витратних матеріалів тощо.”

Тобто факт «вимагання» «пропозиції» сплатити дані кошти вони не спростовують, чим порушують чинне законодавство України!
Поспілкувавшись особисто з представником та виконавцем даного листа Квачовою О.Г. спеціаліст підтвердив, що так, вони беруть гроші за тести, але це сума менша за ціну в аптеці, на нашу думку навіть вигідніше купляти в кабінеті лікарні, оскільки за словами жінки, то є ціна «закупки», якщо людина звернеться і за всіми ознаками буде видно, що їй потрібно зробити тестування на гепатити С та В, то звичайно тут гроші не братимуть, тобто якщо бажаєте безкоштовно протестувати себе на гепатити, для початку захворійте, та покажіть симптоматику!
Далі буде… журналісти та активісти не залишать цю справу, медицина повинна бути безкоштовною.

Артем Марченко