Лозовий вимагає відставки голови Володимирецької РДА Хоружого

Вчора у Володимирецькій районній раді вдруге підняли питання недовіри голові РДА Володимиру Хоружому.

Про це повідомив народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Андрій Лозовий.

На засіданні депутат Микола Волчецький навів факти розкрадання головою району бюджетних коштів на програму утеплення будинків та вимагав прибрати незаконні МАФи, які належать дружині Хоружого. Утім, під час голосування за відставку голови РДА не вистачило лише одного голосу, і призначений президентом чиновник залишився на своїй посаді.

Це вже не перша ситуація, коли підіймається питання щодо корупційної діяльності Хоружого. Раніше журналісти вже писали про те, що голова Володимирецької РДА використовує посаду для просування свого бізнесу. Зокрема, він займався встановленням незаконних МАФів для продажу кави. Інший його бізнес – магазини оргтехніки.

Утім, найбільший прибуток Хоружий має з незаконного видобутку бурштину – адже він очолює районну раду в самому серці українського Клондайку. Влада у Володимирецькому районі лише покриває нелегальні копанки: попереджуючи копачів про перевірки, озброюючи їх проти поліції та організовуючи фінансові потоки. Водночас Хоружий неодноразово заявляв про боротьбу з незаконним видобутком, але бурштиновий бізнес все так само процвітає у нього під носом – і навряд чи голові РДА про це не відомо. Місцеві мешканці пишуть на регіональному форумі про те, що одну з копанок можна побачити «просто з даху РДА» та напряму пов’язують Хоружого з копачами, які встановлюють мотопомпи у безпосередній близькості від перлини Полісся, Білого озера на Володимиреччині.

Хоружому живеться доволі непогано. Точніше, його родині, адже саме на дружину і батьків він записує всі прибутки.

Зокрема, згідно з декларацією за 2014 рік, загальна сума сукупного доходу Хоружого склала 427 180 грн, тоді як доходи родини – 932 015 грн.

Голова Володимирецької райдержадміністрації разом з сім’єю володіє трьома автомобілями: ВАЗ 21­08, Fiat Doblo та Citroen Berlingo. Також вони мають у власності п’ять земельних ділянок, житловий будинок, дві квартири та інше нерухоме майно. 330 000 грн декларант зберігає на рахунках у банках та інших фінансових установах.

Щоправда, в декларації за 2016 рік Хоружий «виправився», точніше, навчився приховувати доходи від бізнесу, аби це не виглядало так підозріло. Сам він заробив за рік 155 тисяч гривень (зарплатня на чиновницькій посаді), при цьому не вказав жодних активів. У той самий час у дружини, на яку записаний бізнес з продажу кави, виявилося «аж» 5080 гривень доходів, у дочок – по 5 тисяч доларів.

Хоружий знає, як приховувати доходи: з 1997 по 2006 роки він працював у Володимирецькій податковій інспекції, з якої пішов, відкривши власний бізнес.

Відзначимо, що у 2010 році Хоружий був обраний депутатом до Володимирецької райради VI скликання, а 31 березня 2015 року президент призначив його головою РДА. На даний момент чиновник є членом партії «Блок Петра Порошенка».

Примітно, що того ж року заговорили про перші претензії до діяльності Хоружого: у вересні 2015-го активісти «Антикорупційного моніторингу» повідомили про те, що голова Володимирецької райдержадміністрації та його підлеглі приховують інформацію про проходження люстрації.

Голова Володимирецької РДА Володимир Хоружий

Останньою краплею, яка стала приводом для вчорашнього голосування за відставку чиновника-корупціонера, була ситуація в селі Більська Воля. Як повідомляли місцеві мешканці, Хоружий почав тиснути на директора сільської школи, вимагаючи від нього обрати для ремонту навчального закладу іншу фірму. При цьому заробити на такому «тендері» Хоружий збирався за рахунок бюджетних коштів, виділених на ремонт.

Залишається тільки сподіватися, що наступні спроби відставити чиновника-корупціонера будуть більш успішними.

Депутат обласної ради від Радикальної партії Сергій Свисталюк розповів у коментарі ІНФОРМАТОРу, що це вже друга спроба оголосити «імпічмент» Хоружому. Також Свисталюк відзначив, що під час вчорашньої сесії серед депутатів ходили розмови про те, що Хоружий напередодні сесії тиснув на низку обранців, які мали проголосувати за його відставку і, вочевидь, це йому вдалося.

Також за відставку Хоружого висловився голова Володимирецької районної ради Василь Ковенько, який заявив журналістам, що не виключає і третьої спроби «імпічменту», якщо це підтримують депутати.

У свою чергу голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко відзначив у коментарі ІНФОРМАТОРу, що йому нічого не відомо про участь Хоружого у корупційних схемах та про приховування ним прибутків.

«Я поки не можу сказати, що підтримую відставку Хоружого. Це право депутатів ставити таке рішення на голосування, але вирішувати зрештою буде президент, який і призначав його на посаду», – відзначив Муляренко.

Відзначимо, що голова обласної державної адміністрації представляє президенту кандидатури голів РДА та може подавати клопотання про їхнє звільнення. У випадку, якщо правоохоронці підтвердять інформацію про корупційні схеми та приховування доходів Хоружим, саме очільник Рівненської ОДА має ініціювати процес його відставки, не перекладаючи рішення на президента.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР писав про те, що поблизу села Більська Воля Володимирецького району між нелегальними бурштинокопачами, лісниками та поліцейськими виникла сутичка.