Кременчук одне з міст України, та мабуть і єдине, в співвідношенні заробітної плати і комунальних послуг! Найдорожчі тарифи саме тут. Місто Кременчук, що на Полтавщині, посідає рейтингове місце серед високих тарифів на тепло та гарячу воду, що встановила мерія, містяни обурені таким необгрунтованим подорожчанням – буде мітинг.

Так на своїй сторінці у ФБ депутат міськради Оксана Піддубна, що занепокоєна підвищеними тарифами зробила допис, в якомо йдеться про наступне:

Шановні мешканці Кременчука!

Дана група створена на прохання багатьох з Вас.

Мета – ЗУПИНИТИ СВАВІЛЛЯ МІСЦЕВИХ МОЖНОВЛАДЦІВ в частині стабільного підвищення тарифів на тепло та гарячу воду (і не тільки).

Для початку надам відповіді на найпоширеніші питання, які від ВАС лунають.

***
ПИТАННЯ №1: Хто підвищує та затверджує тарифи?

ВІДПОВІДЬ: В рамках реформи децентралізації та місцевого самоврядування з березня 2017 року тарифи на тепло та гарячу воду для комунальних та комерційних підприємств м.Кременчука затверджує виконком під керівництвом МЕРА.

***
ПИТАННЯ №2: Що таке економічно-обґрунтовані тарифи КП «Теплоенерго»?

ВІДПОВІДЬ: Економічно-обґрунтовані тарифи в Кременчуці – це М ІФ (така собі гарна обгортка, яка в собі нічого не містить, але активно використовується як аргумент для постійного підвищення тарифів).
Я стверджую це тому, що навіть мені, як депутату Кременчуцької міської ради (та що там мені – комісії Гройсмана), не надають ВСІ вихідні дані (цифри) для обрахунку тарифів, навпаки – приховується інформація: з яких джерел оплачуються юр.послуги адвоката та депутата Ульянова, а зарплата директора сягає 60 тис.грн./місяць.

Більш того, МЕР зі своїми поплічниками категорично ПРОТИ незалежного аудиту та проти створення наглядових рад, в компетенцію яких входило б отримувати ВСЮ необхідну для обрахунку інформацію, адже станом на сьогодні на комунальних підприємствах існує: ПОДВІЙНА бухгалтерія (чорна та біла), відкати нардепу-кнопкодаву та роздуті штати керівництва.

Звідки я знаю про відкати та чорну бухгалтерію? Цю інформацію мені надають мешканці міста і я звертаю увагу, що місцеві можновладці в суд на мене з приводу озвученої мною інформації не подають.
До речі, на одних з громадських слухань директор КП «Теплоенерго» на моє запитання щодо економічно-обгрунтованого тарифа, повідомив, що тариф має бути близько 3,5 тис. за 1 Гкал і це буде тариф «в нуль» (без прибутку).

***
ПИТАННЯ №3: Що буде з тими, хто не буде платити?

ВІДПОВІДЬ: Ведуться переговори з колекторськими фірмами, в тому числі – київськими, але все буде залежати від кількості неплатників та їх активності.

***
ПИТАННЯ №4: Скільки ще будуть підвищувати тарифи?

ВіДПОВІДЬ: Глибоко переконана, що підвищення в гонитві за так званими економічно-обґрунтованими тарифами буде до того часу, поки ви АБО перестанете їх оплачувати (чи то будете не в змозі, чи то приймете рішення – не платити), АБО якщо своїм протестом зупините СВАВІЛЛЯ МОЖНОВЛАДЦІВ.

***
НА ПИТАННЯ, чи врятує від високих тарифів створення ОСББ, ІТП (індивідуальний тепловий пункт), субсидії тощо, ВІДПОВІМ коротко: НЕ ВРЯТУЄ!

***
Зі свого боку повідомляю, що з підвищенням тарифів я почала боротися ще 19 жовтня 2017(!) року, коли МЕР, всупереч протестам та мітингам кременчужан, вперше підвищив тарифи.
Дана справа зараз дійшла до Верховного СУДУ.
На жаль, я не відчула Вашої підтримки впродовж цих 1,5 роки, хоча попереджала, що МОЖНОВЛАДЦІ з Вас «не злізуть» допоки Ви терпітимите.

Та зараз бачу, що ВИ, ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ, начебто готові боротися за свої права, тому саме ЗАРАЗ я створила цю групу!

У коментарях люди висловили свою думку «ШАНОВНІ, МЕШКАНЦІ МІСТА ВИСЛОВЛЮЙТЕ СВОЮ ГРОМАДЯНСЬКУ ПОЗИЦІЮ, ОДНА АБО П’ЯТЬ ЛЮДЕЙ НІЧОГО НЕ ВИРІШАТЬ! Залучайте знайомих, колег, друзів – невже Вам байдуже підвищення тарифів, це ж Ваші з нами кошти, зароблені не сидячи в кріслі і підписуючи папери, нас не возять на машинах про нас не «тріщать» в газетах та на телебаченні, ми не отримуємо по 70 тис заробітної плати, котра доречі сплачена з наших коштів! ЗБИРАЄМОСЬ, АБИ ЦЕ ВСЕ ВГАМУВАТИ, ТА НЕ ДАТИ ДАРМОЇДАМ, ПО ТИХОМУ ТА СМІЮЧИСЬ ПІДНІМАТИ ТАРИФИ! Ми вправі самі вирішувати, що і скільки ми повинні оплачувати! Для цього достатньо громадянської позиції та громадських слухань! ДЯКУЮ ВСІМ ХТО ДОЄННАЄТЬСЯ! Один «клоун» не попре на всю громаду Кременчука, тому ДІЄМО!» – обурився громадський активіст.

Артем Марченко