МОЗ звільнило Амосову з посади ректора медуніверситету ім. Богомольця

Міністерство охорони здоров’я звільнило Катерину Амосову з посади ректора Національного медичного університету ім. Богомольця. Про це повідомляє прес-служба міністерства на своїй сторінці у Facebook.

“На підставі рекомендацій комісії та низки листів Державної аудиторської служби, Державної фінансової інспекції, Державної казначейської служби щодо невиконання НМУ вимог контролюючих органів МОЗ України прийняло рішення достроково розірвати контракт з Катериною Амосовою”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, станом на березень 2018 року залишилися невиконаними 12 пунктів вимог ДФІ за результатами виявлених ревізією порушень.

Відповідний наказ був підписаний 30 березня 2018 року за № 14-О. Згідно з наказом, Амосова з 16 квітня 2018 року буде звільнена з посади ректора НМУ через невиконання умов контракту.

Нагадаємо, комісія Міністерства охорони здоров’я визнала незадовільною роботу ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Катерини Амосової та рекомендувала розірвати з нею контракт.

2 березня Адміністративний суд відновив Амосову на посаді ректора університету ім. Богомольця. 26 лютого в університеті оголосили страйк на підтримку Амосової.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що це не страйк, а навмисне усунення студентів від навчального процесу, і пригрозила керівництву університету притягненням до відповідальності за саботаж занять.

28 лютого страйкком НМУ ім. О. О. Богомольця оголосив про закінчення протестувальної акції. Її учасники заявили, що завдяки цьому парламентський комітет з питань охорони здоров’я, який очолює Ольга Богомолець, підтримав вимоги, які було висунуто учасниками акції.

Однак 6 березня Міністерство охорони здоров’я України знову відсторонило Катерину Амосову від посади ректора.