МВФ порекомендував Україні встановити ринкові ціни на газ

Міжнародний валютний фонд порекомендував Україні встановити ринкові ціни на газ. На думку МВФ, ринкові ціни на газ унеможливлять практику прихованих та позбавлених адресності субсидій.

Таким чином постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман прокоментував позицію президента України Петра Порошенка щодо вимог кредиторів. Реформування цін на енергоносії, зазначив він у відповідь на запитання видання, є одним з найвизначальніших здобутків в Україні протягом останніх років.

Президент Порошенко ж раніше припускав, що рішення Стокгольмського арбітражу може змінити вимоги Фонду.

“Залишається важливим, щоб ціни на газ визначалися ринком, що унеможливить як сегментацію ринку, так і повернення до практики прихованих і позбавлених адресності субсидій”, – наголосив Люнгман.

Він додав, що поточна система субсидій на житлово-комунальні послуги захищає найбільш вразливі домогосподарства від зростання ціни на газ.

Нагадаємо, саме ціни на газ є однією з тем суперечок Києва та МВФ. Останній вимагає доведення цін на газ для населення до ринкового рівня – йдеться про здорожчання на 30 відсотків до 1 квітня.

У свою чергу Порошенко заявляє, що чимало українців не відчувають ефекту від реформчерез те, що вони зіткнулися з девальвацією та попереднім підвищенням цін на газ на вимогу МВФ.