Німеччина видала дозвіл на будівництво “Північного потоку – 2”

У вівторок, 27 березня, компанія “Північний потік – 2” (Nord Stream-2 AG) дістала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій ВЕЗ (Виняткова економічна зона). Про це повідомили в прес-службі компанії.

Відзначається, що Федеральне відомство із судноплавства і гідрографії видало дозвіл на будівництво 30 км ділянки згідно з Гірничим законом Німеччини.

“Ми раді, що всі необхідні дозволи для німецької ділянки загальною протяжністю 85 км отримано”, – зазначив менеджер з питань отримання дозволів у Німеччині Nord Stream-2 AG Єнс Ланге.

Німецька сторона цю інформацію поки не коментувала.

Раніше повідомлялося, що реалізацію проекту “Північний потік – 2” вартістю майже 10 млрд євро “Газпром” і його партнери мають намір розпочати у квітні 2018 року. Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід буде прокладено через Балтійське море і він з’єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу та країни Балтії. Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого “Північного потоку”, а будівництво планується завершити до кінця 2019 року.

Будівництво газопроводу “Північний потік – 2” не передбачає припинення транзиту російського газу через Україну, але його збереження можливе лише за умови конкурентоспроможних тарифів і скасування Києвом позовів щодо “Газпрому”.

Раніше Україна ще раз звернулася до Європейської комісії, держав – членів ЄС з проханням відмовитися від намірів будівництва “Північного потоку – 2”. Згодом голови парламентів Латвії, Литви та Польщі під час зустрічі у Вільнюсі підписали листа про те, що “Північний потік – 2” загрожує енергетичній незалежності держав ЄС.

Нагадаємо, понад десять всесвітньо відомих компаній заявили про своє бажання брати участь в управлінні газотранспортною системою України.