Новий таємний контракт Міноборони – стали відомі подробиці


Міноборони могло зробити свій вибір на користь замовлення автомобілів Варта під тиском політиків, вважають експерти.

Компанія Українська бронетехніка отримала 200 млн гривень на виконання таємного контракту Міноборони на поставку бронемашин Варта. Про це повідомляє Гліб Канєвський, голова експертної організації StateWatch з посиланням на офіційний портал використання публічних фінансів, пише Економічна правда в четвер, 7 березня.

Як повідомляється, Українська бронетехніка маловідома приватна фірма, яка до 2015 року мала назву Укрглавпак і спеціалізувалася на виробництві тари з пластмаси.

Директор фірми Олександр Кузьма є родичем відомого в фармбізнесі Миколи Кузьми, який в 2014 році був помічником на громадських засадах Сергія Пашинського, голови парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони.

У 2015 році в коментарі ЗМІ Микола Кузьма назвав себе ідеологом створення бронемашини Варта.

“Таємна оплата без конкурсу поза Prozorro за автомобіль, який має кілька конкурентів на ринку України і про технічні характеристики якого достатньо інформації в мережі Інтернет, свідчить про те, що Міноборони могло зробити свій вибір на користь Варта під тиском політиків”, – вважає Канєвський.

Водночас відомо, що Міноборони намагається стягнути штрафні санкції з компанії Українська бронетехніка за несумлінне виконання таємних контрактів в попередні роки.

Зокрема зараз Господарський суд Києва розглядає позов Міноборони про стягнення 6,67 млн гривень за порушення зобов’язань за контрактом від 6 липня 2018 року. А з минулого року цей же суд розглядав інший позов про стягнення 458 тисяч гривень.

Раніше повідомлялося, що Автоскладальний завод №2 Компанії Богдан Моторс Олега Гладковського отримав 510 млн гривеньтакож на виконання таємних угод з Міноборони.


Артем Марченко