Паспорт громадянина України покращив позиції у рейтингу найбажаніших

Український паспорт посідає 91 місце в рейтингу компанії Nomad Capitalist, яка оцінює “цінність” громадянства в 199 країнах і територіях світу.

Україна розділила 91 місце з Албанією і поліпшила свої позиції порівняно з 2017 роком, на 21 пункт. У рейтингу Nomad Passport Index громадянство оцінюється на основі п’яти факторів. Це – система оподаткування (30% від загальної оцінки), безвізові поїздки (50%), загальне сприйняття держави і громадян світом, можливість мати подвійне громадянство і рівень свободи (останні три показника – по 10%).

Згідно з рейтингом, без віз або за спрощеним порядком видачі власники українського паспорта можуть потрапити до 114 країн. Україна виділяють серед п’яти держав, які значно поліпшили свої позиції порівняно з минулим роком. У першу п’ятірку рейтингу ввійшли Люксембург, Ірландія, Швейцарія, Португалія і Швеція. Росія опинилася на 87 місці, Білорусь – на 127, Молдова – на 90, Грузія – 96. Паспорт США – на 35 місці. Замикають список Лівія, Ємен, Еритрея, Ірак і Афганістан.

Нагадаємо, український паспорт зайняв 44 місце в рейтингу паспортів світу “Індекс паспортів” 2018 року, опублікованому в січні міжнародною компанією Henley & Partners. Таким чином, у списку країн СНД Україна отримала лідируючу позицію. Друге місце ділять між собою Росія і Молдова – громадяни країн можуть відвідати без візи 110 країн.