Росія вишле з країни 23 британських дипломатів у відповідь на дії Великої Британії, – МЗС РФ

Росія вишле з країни 23 британських дипломатів у відповідь на дії Великої Британії. Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ Росії.

“Оголошуються персонами нон ґрата і  мають покинути територію РФ у тижневий термін 23 дипломатичних співробітники посольства Великої Британії в Москві. Враховуючи диспаритет у числі консульських установ двох країн, РФ відкликає згоду на відкриття та функціонування Генерального консульства Великої Британії в Санкт-Петербурзі”, – йдеться в заяві.

У російському зовнішньополітичному відомстві додали, що також припиняється діяльність Британської Ради в Росії.

“Британська сторона попереджена, що в разі якщо буде зроблено подальші дії недружнього характеру щодо Росії, російська сторона залишає за собою право вжиття інших заходів у відповідь”, – додали в російському МЗС.

Раніше Тереза Мей заявила про високу вірогідність причетності РФ до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Згодом Велика Британія офіційно підтвердила застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу “Новичок”.

Також офіційний Лондон назвав інцидент “невибірковим і безвідповідальним нападом на Сполучене Королівство, в результаті якого життя невинних цивільних осіб наражалося на ризик”. МЗС РФ вважає звинувачення ей у “справі Скрипаля” провокацією, яка підриває діалог з Великою Британією.

Після цього британським урядом було ухвалено рішення вислати 23 російських дипломатів через замах на Сергія Скрипаля. На те, щоб виїхати за межі Великої Британії, російським дипломатам дали тиждень. Крім того, Лондон з цієї ж причини посилить перевірки на митниці та контроль приватних літаків.

Нагадаємо, 4 березня Сергія Скрипаля було отруєно у британському місті Солсбері. Його й дочку доставили до лікарні з ознаками отруєння невідомою речовиною. У Британії вважають, що його було отруєно колишнім офіцером ГРУ РФ, нинішнім депутатом Держдуми Андрієм Луговим, який діяв за наказом керівництва Росії.