Розслідування катастрофи МН17: Названо імена головних підозрюваних

Нідерландське видання незалежних журналістських розслідувань Zembla оприлюднило імена головних підозрюваних у справі збитого літака Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур, над Донбасом у 2014 році.

У виданні зазначають, що Служба безпеки України (СБУ) визначила групу з семи осіб, причетних до трагедії літака. Так, у списку фігурують імена російських військовиків Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сергія Дубинського, Миколи Ткачова.

Видання спирається на дані, отримані в інтерв’ю екс-головою СБУ Валентином Наливайченком, який тоді очолював СБУ, коли сталася аварія літака. Зазначено, що СБУ надала слідству численні матеріали, включно зі 150 тис. записів перехоплених телефонних розмов.

Повідомляється, що команда дослідників сконцентрувалася не на тих, хто конкретно обслуговував російський ракетний комплекс “Бук”, з якого було збито літак МН-17, а на тих, хто керував збройною змовою на Донбасі.

Нагадаємо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпур, було збито російською системою “Бук” 17 липня 2014 р. у Донецькій області. Всі, хто перебували на його борту, 298 осіб загинули. Більшість пасажирів – 193 людини – були підданими Нідерландів.