Щоб утеплити будинок, кияни можуть скористатися програмою «70/30» і «теплим кредитом» одночасно – Петро Пантелеєв

Столичному ОСББ на бульварі Ярослава Гашека, 18 вдалося зменшити оплату за опалення більш як утричі за рахунок енергоефективних заходів. Замість середньозваженого тарифу за централізоване опалення на рівні 30 грн/кв. м, мешканці цього багатоквартирного будинку платять не більше 8 грн/кв. м. Така економія стала можливою завдяки участі мешканців у столичній програмі співфінансування «70/30» та отриманні «теплих кредитів» від держави.

Про це зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час інспекції будинку на бульварі Ярослава Гашека, 18.

Про це повідомляє Офіційний портал Києва.

«Міська програма співфінансування «70/30» не припиняє роботу. За три роки більше 200 будинків отримали допомогу від міста на проведення енергоефективних заходів: місто оплачує 70% робіт, мешканці збирають 30%. За ці роки кияни інвестували в енергоефективність своїх домівок більше 55 млн грн. У результаті – мають не лише більш комфортні умови проживання, а також суттєву економію на комунальних платежах».

Петро Пантелеєв також зазначив, що міська програма може поєднуватися із Урядовою програмою «теплих кредитів» Держенергоефективності, що ще знижує частку коштів, яку мають зібрати мешканці. Адже держава компенсує 40% від суми кредиту для ОСББ та ЖБК на проведення енергоефективних заходів.

Енергоефективний досвід згаданого будинку у вівторок, 2 жовтня, під час зустрічі з керівником ОСББ вивчали Віце-прем’єр міністр України Геннадій Зубко, Державний секретар Швейцарії Марі-Габріель Інайхен-Фляйш, заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.