Суд заарештував Надію Савченко на два місяці без права внесення застави

Шевченківський райсуд Києва у п’ятницю, 23 березня, обрав нардепу Надії Савченко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на два місяці до 20 травня 2018 року без права внесення застави. Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Євген Сидоров.

Суд врахував доведеність ризику, зокрема можливість вчинити інші кримінальні правопорушення.

“Клопотання старшого слідчого ГУ СБУ, погоджене із прокурором відділу головної військової прокуратури ГПУ Банником про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваної Савченко Н. В., задовольнити – застосувати до підозрюваної Савченко Н. В. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави, взяти Савченко Н. В. під варту у залі суду. Строк дії ухвали про тримання під вартою підозрюваної встановити у межах терміну досудового розслідування тривалістю 59 діб, тобто до 20 травня 2018 року”, – заявив суддя.

Водночас суд визначив, що затримання 22 березня було незаконним.

Рішення суду набирає чинності з моменту його оголошення. Савченко має право подати апеляцію.

Відзначимо, що суддя зачитував рішення близько години. Таке тривале оголошення рішення було обумовлене тим, що в документі детально викладено обставини так званої “справи Савченко – Рубана” і детальний виклад матеріалів кримінального провадження за підозрою Савченко.

“Є необхідним застосувати до неї запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави. Крім того, для Савченко слід обрати максимальний строк тримання під вартою 60 діб, оскільки, не дивлячись на зазначений обсяг проведених слідчих та процесуальних дій, складність подовження не дозволяє завершити досудове розслідування у коротший строк”, – заявив прокурор.

Він наголосив, що перебуваючи на свободі, Савченко зможе спілкуватися та впливати на свідків, використовувати статус нардепа для неявки до суду, намагатися уникнути відповідальності, продовжити вчиняти злочини, а також виїхати за межі України.

Зважаючи на перераховані ризики, наголосив прокурор, жоден інший запобіжний захід, крім утримання під вартою без права на заставу, не є прийнятним у цьому випадку.

Водночас сторона захисту вважає, що затримання Савченко було незаконним. А всі перераховані прокурором ризики – необґрунтовані. Адвокати наполягали на запобіжному заході, не пов’язаному з утриманням під вартою.

Нагадаємо, 22 березня Савченко позбавили депутатської недоторканності. Депутати також дозволили її затримання й арешт.

Після цього генпрокурор Юрій Луценко підписав та оголосив підозру Савченко в присутності адвоката. Її затримали і вона провела ніч у СІЗО СБУ.

Надію Савченко підозрюють у підготовці терактів у сесійній залі Верховної Ради. За словами Луценка, слідство має докази того, що вона планувала знищити бойовими гранатами дві ложі, а за допомогою автоматів добивати тих, хто виживе. Також генпрокурор повідомив, що Савченко з Рубаном збиралися обстріляти кортеж президента Петра Порошенка з гвинтівки “Топаз”, яку виробили в “ДНР”.

Сама ж Савченко заявляє, що планувала лише “політичну провокацію”. А під час судового засідання 23 березня вона заявила про глибоку зневагу до президента, уряду і нардепів.