Терористи активізувалися на Донбасі: озвучена причина

Росія і терористи “Л/ДНР” зацікавлені в ескалації бойових дій в зоні АТО на Донбасі. При цьому вони переслідують різні цілі.

Про це в ефірі ObozTV заявив заступник директора Українського інституту досліджень екстремізму Богдан Петренко, коментуючи активізацію бойових дій у зоні АТО.

Експерт нагадав, що в зараз активно ведуться розмови про введення на Донбас миротворців.

“Ми всі розуміємо, що при активних бойових діях ніякі миротворці не зайдуть. Миротворці зайдуть тільки тоді, коли бойові дії припиняться. Путін буде відтягувати завершення військового конфлікту, відтягувати провокативними методами”, – вважає він.

Також експерт зазначив, що “практично нескінченні” запаси радянської зброї на російських складах дозволяють направляти цю зброю в Україну.

“І поки ці запаси не закінчаться, ми будемо мати перестрілки, які тут відбуваються. Запаси російської зброї будуть залежати від того, наскільки Росія активна. Ці запаси можуть закінчитися і за півроку, якщо бойові дії активізуються, а можуть протриматися роки”, – сказав Петренко.

Також експерт зазначив, що не тільки Росія, а й самі бойовики зацікавлені в активізації бойових дій.

“Вони можуть проявляти ініціативу, не можна говорити, що вони 100-відсоткові маріонетки. Вони намагаються грати на інтересах Москви, щоб вибити собі у неї більше фінансування. Бойовикам це вигідно”, – пояснив він.

Як повідомляв “Обозреватель”, раніше в окупованому Донецьку терористи “ДНР” оголосили бойову тривогу , а також проведення масових військових зборів.