ЦВК ВИЯВИЛА НЕЗАКОННУ АГІТАЦІЮ КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ПРЕЗИДЕНТА

У Центральній виборчій комісії заявили, що задовго до початку виборчої кампанії в усіх регіонах України потенційні кандидати у президенти розпочали агітацію, що є незаконним.

Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

У Комісії наголосили, що відповідно до закону, передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост президента наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

“Проте вже зараз, задовго до початку виборчої кампанії, практично у всіх регіонах України можна спостерігати активізацію агітаційної діяльності ймовірних потенційних кандидатів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що непоодинокими є випадки розміщення зовнішньої реклами, розповсюдження відповідної агітаційної продукції, проведення соціальних і благодійних заходів,  поширення іміджевих матеріалів у ЗМІ, проведення зустрічей із виборцями тощо.

“Згадані акції здійснюються поза межами виборчого процесу, і як наслідок, поза межами можливого контролю стосовно дотримання формальних вимог щодо їх проведення та фінансування”, – заявили в ЦВК.

У комісії додали, що подібні факти не залишаються поза увагою громадянського суспільства та міжнародних партнерів України і тому можуть негативно вплинути на формування оцінки майбутнього виборчого процесу в цілому.

“ЦВК не має юридичних інструментів щодо заборони дочасної агітації. Але нагадує, що вона є частиною суспільних правовідносин, яка регламентується не юридичними, а моральними нормами”, – сказали у комісії.

Там додали, що така практика як дочасна агітація може призвести до порушення принципу рівності.

У ЦВК наголосили, що  свобода виборців формувати свою думку повинна ґрунтуватися на рівності прав та умов участі у виборчому процесі, зокрема з боку кандидатів на пост президента України.

У Комісії закликали всіх майбутніх учасників президентських виборів утриматися від дочасної агітації та неухильно дотримуватися загальновизнаних міжнародних стандартів проведення виборів і створити умови для проведення дійсно змагального процесу.

Нагадаємо, політична сила “Батьківщина” заплатила 100 млн гривень за рекламу “Нового курсу” Юлії Тимошенко. Про це свідчать дані фінансових звітів партії за другий та третій квартали 2018 року, повідомляє Комітет виборців України.

Юлія Тимошенко вже домовилася з олігархами про фінансування своєї виборчої кампанії під час поїздок до Туреччини та Греції.

Міста України та український сегмент інтернету заполонила агресивна та нав’язлива політична реклама лідерки “Батьківщини” Юлії Тимошенко.

Також, Юлія Тимошенко витрачає колосальні суми на політичну рекламу, яка буквально заполонила вулиці країни.

Генеральна прокуратура України підозрює представника ВО “Батьківщина” Сергія Коровченка у державній зраді під час окупації Росією Автономної Республіки Крим.

Крім того, походження грошей на політичну рекламу Юлії Тимошенко наразі встановити неможливо, адже вона зарано почала виборчу кампанію.