У Києві пропонують оголошувати дні жалоби у під час поховання місцевих жителів, загиблих в АТО

У понеділок, 12 березня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків депутати підтримали проект рішення “Про оголошення Днів жалоби в місті Києві”. Зокрема, пропонується оголошувати Дні жалоби під час поховання киян, які загинули внаслідок проведення антитерористичної операції на сході України.  Про це повідомили в прес-службі Київської міськради.

“На знак скорботи за загиблими у День жалоби по всій території столиці будуть приспускати державний прапор з траурною стрічкою на будівлях і спорудах місцевого самоврядування, комунальних підприємствах, установах та організаціях. Крім того, на час проведення прощальної церемонії пропонується обмежити проведення розважальних заходів, концертів, спортивних змагань на території столиці”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності на території Києва будуть рекомендувати долучитися до вшанування пам’яті загиблих і вивішувати на приміщеннях державні прапори України з чорними стрічками.

Відповідний проект рішення має також розглянути постійна комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики.

Раніше в доповіді ООН повідомлялося, що з початку військових дій на сході України загинули щонайменше 2 523 тис. цивільних. Згідно з інформацією, серед загиблих 1399 чоловіків, 837 жінок, 91 хлопчик, 47 дівчаток, а також 149 осіб, стать яких встановити не вдалося. В тому числі, були враховані 298 цивільних осіб, загиблих в результаті падіння MH-17 в 2014 році.

Також зазначалося, що з початку Антитерористичної операції на Донбасі загинули 2378 українських військовиків.