У листопаді в Україні зафіксовано 20 порушень прав журналістів і свободи слова

В Україні, не враховуючи окуповані території, у листопаді поточного року зафіксували 20 порушень прав журналістів і свободи слова.

Такі дані подає щомісячний моніторинг ІМІ «Барометр свободи слова», передає РБК-Україна.

Зокрема, зафіксовано 7 випадків перешкоджання законній журналістській діяльності. Це менше порівняно з попередніми місяцями, але ця категорія порушень залишається найчастішою.

«Найбільше порушували право журналістів на професію у листопаді приватні особи – 13 випадків, правоохоронці та місцева влада – по 2 випадки відповідно», – йдеться у повідомленні.

Також у листопаді зафіксували три випадки побиття журналістів. Постраждали знімальна група програми «Схеми» «Радіо Свободи» під час зйомки прильоту Медведчука до Києва; журналіст у Миколаєві, якого за знімання на вулиці побили і пограбували; журналаст у Стрию, якому у редакції розсік голову місцевий житель, якому не сподобалася стаття.

Усього у листопаді зафіксовано порушення у дев’яти областях України. Антилідером став Київ з областю, де трапилися 8 випадків, тобто третина усіх зафіксованих порушень.

У середу, 29 листопада, знімальній групі телеканалу ZIK завадили дознімати засідання спеціальної комісії у Міністерстві молоді та спорту, на якому обирали головного тренера збірної України з вільної боротьби. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/12/01/u_lystopadi_v_ukraini_zafiksovano_20_porushen_prav_zhurnalistiv_i_svobody_1217455