У Житомирській області випадково знайшли 200 одиниць краденої військової техніки “на продаж” через інтернет

У Житомирській області поліція виявила схему підпільногопродажу військової техніки. Про це повідомили в прес-службі поліції Житомирської області.

Зазначається, що слідчі натрапили на техніку в ході розслідування обставин пошкодження магістрального нафтопроводу.

“Протягом двох тижнів було проведено ряд обшуків в Новоград-Волинському районі та вилучено майже 200 об’єктів, підготовлених до продажу. Серед виявленої техніки – Бтри, БМП, Зіли, “Урал”, ГАЗ, кунги, причепи, автоцистерни, автовишки, тягачі з лебідками та інша техніка, в т. ч. для транспортування людей по суші і на воді. Також вилучено значну кількість запчастин до неї, акумуляторні батареї, шини та інше”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що в даний час встановлюється належність зазначеної техніки, в тому числі те, чи знаходиться вона на відповідному обліку у військових частинах. Відзначається, що в інтернеті з’явилося оголошення про продаж вищезазначеної техніки.

“Санкціоновані обшуки були проведені за кількома адресами, де зберігалися транспортні засоби. Крім, власне самої техніки, нами також вилучені та документи щодо її походження. Зараз зазначена в них інформація перевіряється”, – зазначив начальник поліції Житомирській області В’ячеслав Печененко.

Зараз всі обставини розслідуються за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Поліцією ініційовано клопотання про накладення арешту на зазначену техніку до з’ясування всіх обставин.

У той же час радник президента України Юрій Бірюков на своїй сторінці в Facebook написав, що зазначена техніка не є краденою, а включена до списку військового майна, яке може бути відчужене.

“Жодна людина не згадала про рішення уряду Тимошенко від 2008 року. Де є вся ця техніка. Де ще є літаки Міг-29 другої категорії зберігання (тобто, в практично ідеальному стані), де труси і гудзики, танки та паливозаправники. Де літак оцінено у півтора мільйони гривень, а ПЗРК “Стріла” в 65 тис. 767 гривень”, – зазначив Бірюков.

При цьому він викладає скрін-шот повідомлення прес-служби Нацполіції від 27 березня, в якому написано, що правоохоронці “вийшли на схему розкрадання спеціальної техніки та транспортних засобів”. Пізніше поліція оновила свій прес-реліз, змінивши цю фразу на “виявили ознаки розкрадання спеціальної техніки та транспортних засобів”.