Україна пробивається в еліту Ліги націй

В рамках четвертого туру Ліги націй збірна України обіграла Чехію у Харкові на стадіоні “Металіст” з рахунком 1:0.

Наші хлопці на поле вийшли мотивованими та з перших хвилин заволоділи ініціативою гри. Зі стартових хвилин на поле вийшов Андрій Ярмоленко встиг відновитись після травми.

Вже на 9-й гри активний Коноплянка з лівого флангу зробив закидання в центр штрафної на голову Яремчуку, але останній побив поруч з воротами. На 14-й хвилині Марлос поборовшись, забрав м’яч та зробив гостру передачу з правого флангу на Яремчука, але Роману знову не вдалось попасти в площину воріт, кулястий пройшов біля стійки. Чехи у відповідь, скористались неточною передачею Ярослава Ракицького, перехопили м’яч у цетрі поля і протягнувши кулястого до центру штрафної Павелка небезпечно пробив в правий верхній кут, виручив українців Пятов продемонструвавши чудовий сейв.

В наступному моменті півзахисник чехів Янкто міг відкривати рахунок після навісу з правого флангу, але після удару головою м’яч полетів прямо в руки голкіпера.

У побудові атак нашої збірної був активний Марлос, який гарно розпасовував на партнерів по команді. Мав шанс забити гол Коноплянка, але пройшовши лівим флангом у штрафну не зміг потужним ударом прошити Павленка. Справжнє бомбардування воріт Чехії почалось в кінці першого тайму і як завершення, Маліновському партнери створили момент, і останній метрів з 28-ми потужним і точним ударом в нижній кут воріт відкриває рахунок.

На початку другого тайму Давід Павелко намагався відтворити шедевр Маліновського, з дальньої позиції пробивав Пятова, але наш воротар зміг ліквідувати загрозу.

Ярмоленко на 65-й хвилині мав реальну нагоду подвоїти рахунок, увірвався у штрафну, обвів захист, голкіпера ….., але випустив м’яч за лицеву лінію поля.

На 75-й хвилині, скориставшись нагодою, Ярмоленко з Циганковим вискочили 2 в 1 на ворота суперника, але Циганков 1 в 1 не зміг переграти голкіпера. Чехи намагались зрівняти рахунок, проте не вистачало точності та футбольного фарту. Таким чином,  гра закінчилась перемогою України, яка першою в історії Ліги націй гарантувала собі вихід у вищий дивізіон разом зі збірною Грузії.

Україна буде грати в дивізіоні А, а Грузія — в дивізіоні С.

Також, обігравши збірну Чехії в рамках четвертого туру Ліги націй, збірна України забезпечила собі право на участь в плей-офф за місце на Євро-2020. Наші хлопці зіграють в плей-офф лише в тому випадку, якщо не потраплять на Євро-2020 через відбіркову групу.

В групі В1 Україна набрала дев’ять очків, збірна Чехії — 3, а Словаччина — 0.