Україна збільшить виробництво зернових і олійних до 100 мільйонів тонн – УЗА

Україна до 2022 року збільшить виробництво зернових і олійних культур з 90 млн тонн в 2018 році до 100 млн тонн.

Про це заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

“Ми очікуємо, що Україна до 2022 року збільшить виробництво зернових і олійних до 100 млн тонн, експорт складе до 70 млн тонн. До цього часу портових потужностей буде достатньо, щоб вивантажити такі обсяги”, – заявив Горбачов.

За його словами, у цьому році Україна отримала урожай зернових і олійних більше 90 млн тонн.

“У цьому сезоні ми очікуємо рекордний урожай зернових завдяки кукурудзі. У нас до цього в хороші роки було по 6 тонн з 1 га, а в цьому році у нас вже 7,8 тонн з 1 га – ми наближаємося до нормальних показників, наприклад, в США середній урожай кукурудзи – 11 тонн/га “, – пояснив експерт.

Горбачов зазначив, що в наступному році варто очікувати невеликого спаду виробництва зернових, оскільки рекордний урожай кукурудзи може не повторитися.

“Ми прогнозуємо загальний урожай зернових і олійних на рівні 92 млн тонн. Якщо в наступному році урожай кукурудзи буде звичайний, то ця цифра зменшитися практично на 9 млн тонн. Але це більше пов’язано з кукурудзою. Ми очікуємо такої ж (тобто звичайний) урожай по основних культурах, оскільки посівні площі не змінилися”, – розповів президент УЗА.

За його словами, експорт зернових без продуктів переробки на поточний рік планується на рівні 52-52,5 млн тонн.