Україні необхідно залучити 8 млрд доларів зовнішніх запозичень у 2018-2019 роках, – Світовий банк

Світовий банк прогнозує, що Україні необхідно залучити 8 млрд доларів зовнішніх запозичень у 2018-2019 роках. Про це на прес-конференції повідомила провідний економіст банку Анастасія Головач.

Вона зазначила, що в цю суму входять як кошти, які планується залучити від розміщення єврооблігацій, так і кошти, які повинні надійти в рамках завершення поточної програми співпраці з Міжнародним валютним фондом, а також кошти ЄС і СБ.

Провідний економіст представництва Світового банку в Україні, Білорусі і Молдови Фарук Кхан також підкреслив необхідність співпраці з МВФ для України у найближчі кілька років, але прямо не відповів щодо необхідності нової програми співпраці України з МВФ.

“Ми вважаємо, що співпраця України та МВФ дуже важлива зараз, це найбільш важлива річ. І ми вважаємо, що співпраця буде зберігати свою важливість протягом наступних кількох років”, – сказав Кхан.

Нагадаємо, Міжнародне рейтингове агентство Fitch заявило, що повернення України на міжнародний ринок запозичень свідчить про зміцнення економіки, однак не знижує її залежності від кредитування МВФ.

Як раніше повідомлялося, президент Петро Порошенко за підсумками зустрічі з інвесторами в Нью-Йорку заявив про повернення України на міжнародний ринок запозичень. Від розміщення євробондів строком на 15 років Україна змогла залучити 3 млрд дол.