Укрзалізниця зібралася підвищити вантажні тарифи у 2019 році

Компанія Укрзалізниця планує підвищити вантажні тарифи. Перший етап індексації планується з 1 лютого 2019 року на 16,6%, далі крок індексації складе по 2,5% з 1 травня, з 1 серпня і з 1 листопада 2019 року.

Про це повідомив в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов, передає Інтерфакс-Україна.

“Тариф буде індексуватися автоматично і більш того, не раз на рік, а щокварталу на невеликі показники зміни. З одного боку, це дає прогнозованість для Укрзалізниці щодо того, які кошти ми будемо отримувати в довгостроковій перспективі. З іншого боку це дозволяє приватним операторам, приватним клієнтам розуміти якою буде тарифна політика Укрзалізниці не в наступні три місяці або півроку, а на багато років вперед відповідно до макроекономічних показників “, – сказав він.

У той же час, він зазначив, що питання можливості підвищення тарифу на пасажирські перевезення ще знаходяться на стадії обговорення, при цьому, при роботі з пасажирським тарифом буде враховуватися економічна ситуація у державі і можливості громадян з оплати змінених тарифів.

“Ми хочемо відійти від ситуації, коли ми в ручному режимі переговорів щороку на незрозумілий, непрогнозований рівень підвищуємо вантажний тариф. Ми пропонуємо ввести систему, коли (підвищення відбувається – ред.) автоматично на рівні макроекономічного показника”, – підкреслив Кравцов.

За його словами, якщо пропозиція Укрзалізниці буде прийнята, тариф буде індексуватися автоматично, і не раз на рік, а щокварталу на невеликі показники, згідно зі змінами індексу цін виробників промислової продукції за останній квартал.

“Індекс промислових цін є об’єктивним, він розраховується Міністерством економіки та Державним комітетом статистики та залежить від року, наприклад для минулого року він становив 16,3%, в цьому році теж, приблизно, 16%”, – підкреслив Кравцов.

Крім того, він нагадав, що у 2018 році Укрзалізниця не проводила індексацію вантажного тарифу. Саме з цієї причини планується провести індексацію тарифу на початку наступного року і після цього поквартально підвищувати на певний фіксований відсоток.

Раніше повідомлялося, що Укрзалізниця розглядала можливість у 2019 році підвищити тарифи на перевезення не менше ніж на 12%.

Однак прем’єр-міністр Володимир Гройсман заборонив Укрзалізниці підвищувати тарифи на вантажоперевезення без згоди бізнесу.