В Україні перед Великоднем розпочали перевірку стану пожежної безпеки в храмах

Напередодні Великодня співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій України перевірять стан пожежної безпеки культових споруд. Про це 1 квітня повідомила прес-служба ДержНС України.

“Наближається одне з найбільших релігійних свят – Пасха. Це свято пов’язане зі скупченням великої кількості людей у храмах і масовим використанням відритого вогню, зокрема свічок, у культових спорудах”, – йдеться в повідомленні.

Протягом цього тижня фахівці ДержНС відвідали культові споруди Луганської, Харківської, Волинської, Миколаївської, Одеської, Хмельницької, Херсонської, Житомирської областей.

Наголошується, що в першу чергу перевіряють стан пожежної безпеки приміщень. Під час рейдів працівники Служби порятунку звертають особливу увагу на наявність у будівлях вогнегасників, шляхів евакуації парафіян, протипожежного водопостачання та сигналізації, знаків пожежної безпеки, стан утримання електрогосподарства та приладів опалення.

Також рятувальники проводять зустрічі з віруючими і священнослужителями, нагадують їм правила пожежної безпеки, навчають діям у разі виникнення пожежі, нагадують правила користування первинними засобами пожежогасіння, здіййснюють навчальну евакуацію людей із приміщень храмів.

Настоятелям храмів вручають пам’ятки з роз’ясненням основних правил пожежної безпеки в культових закладах.

“Подібні заходи будуть тривати і надалі до початку Великодніх свят”, – зазначають рятувальники.

Нагадаємо, 28 березня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Державній службі з надзвичайних ситуацій, МВС, Мінрегіону та іншим органам влаштувати масштабну перевірку громадських закладів, шкіл, торгових центрів на предмет дотримання норм пожежної безпеки. Відповідне рішення було схвалено в контексті подій у російському Кемерові, де 25 березня в одному з розважальних центрів сталася масштабна пожежа і загинули 64 людини, серед яких 41 дитина.

Із 30 березня ДержНС розпочала такі перевірки. Їх будуть організовувати в усіх громадських закладах у режимі додаткового тренування персоналу.