“Я жалкую”: Цукерберг вибачився за витік інформації з профілів Facebook, викупивши рекламу в британських газетах

Засновник Facebook Марк Цукерберг вибачився перед британцями за витік особистих даних з профілів соцмережі, викупивши рекламні смуги в кількох місцевих виданнях, повідомляє The Mirror.

Як зазначає видання, оголошення з вибаченнями Цукерберга з’явилося на останніх шпальтах відразу в чотирьох найвідоміших газетах, в тому числі The Observer, що належить The Guardian, яка однією з перших розповіла про витік даних з Facebook.

Заява Цукерберга багато в чому схожа з тією, що була ним зроблена кілька днів тому в інтернет-просторі. Зокрема, він знову визнав, що в 2014 році сторонній додаток зміг зібрати дані 50 мільйонів користувачів, які потім були використані для дослідження аудиторії.

“Це було порушенням довіри, і я шкодую, що ми не зробили більше”, – зазначив він.

При цьому Цукерберг додав, що на соцмережі лежить відповідальність за захист особистої інформації користувачів, тому компанія буде намагатися в подальшому її виправдовувати.

Нагадаємо, в середині березня британську компанію Cambridge Analytica звинуватили в тому, що вона втручалася у вибори по всьому світу, маніпулюючи виборцями за допомогою IT-технологій і крадучи в соцмережах (безпосередньо в Facebook) їхні персональні дані.

Після виходу серії розслідувань про діяльність Cambridge Analytica глава британської комісії з питань інформації вирішив звернутися до суду з проханням видати ордер на обшук офісів лондонської фірми Cambridge Analytica. І такі обшуки відбулися.

В той же час керівник британської комісії за інформацією Елізабет Денам взялася вивчати, чи використовувала Cambridge Analytica особисті дані користувачів Facebook для того, щоб вплинути на результат виборів у США.

Федеральна комісія США з торгівлі почала розслідування діяльності компанії Facebook у зв’язку з діями Cambridge Analytica. Зокрема, комісія розслідує діяльність соцмережі на відповідність указові 2011 року, згідно з яким вона повинна повідомляти користувачів і отримувати від них дозвіл при передачі їхніх особистих даних третій стороні, якщо подібні дії йдуть врозріз зі встановленими самими користувачами налаштуваннями конфіденційності.

Крім цього, влада США, Євросоюз і британський парламент вимагають від Facebook пояснень у зв’язку з доступом Cambridge Analytica до персональних даних користувачів.

Засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що готовий надати всі пояснення як Конгресу США, так і європарламентарям. Також він пообіцяв ускладнити доступ сторонніх додатків до будь-якої інформації про користувачів.

Тим часом один з творців месенджера WhatsApp Брайан Ектон у Twitter закликав всіх користувачів видалити Facebook, відповідний хештег deletefacebook вийшов у тренди.