ЯК БУДЕ ВПРОВАДЖУВАТИСЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН НА ЛІКИ З НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕЛІКУ?

3 квітня на засіданні Уряду було ухвалено рішення про початок регулювання цін на препарати з Національного переліку основних лікарських засобів з 1 липня поточного року. Саме починаючи з цієї дати МОЗ буде встановлювати граничні ціни на найбільш популярні препарати з Нацпереліку.

Наразі до Національного переліку включено 427 препаратів, переважну більшість з яких закуповують лікарні за державний кошт. Найпопулярніші серед них – близько 60 найменувань, витрати на них становлять біля 80% від усього обсягу регіональних закупівель ліків. Державне регулювання цін на ці препарати повинне зберегти близько 214 мільйонів гривень державних коштів. Необхідність в регулюванні виникла через необґрунтоване завищення цін на популярні препарати, які входять до Нацпереліку, виробниками.

В основі регулювання вартості ліків буде референтне ціноутворення: порівняння ціни на конкретний медпрепарат у п’яти сусідніх з Україною державах – Латвії, Польщі, Чехії, Словаччині та Угорщині. На основі отриманих даних буде встановлено граничну вартість лікарського засобу. Також планується використовувати додатковий коефіцієнт пониження ціни 0,8, зважаючи на те, що рівень доходів та платоспроможність в Україні нижчі, ніж в зазначених вище країнах. Даний коефіцієнт буде використаний за рекомендацією ВООЗ.

Перш за все буде впроваджено регулювання цін на препарати, на які було витрачено більше 5 мільйонів гривень бюджетних коштів, відповідно до даних Prozorro. Оновлюватися список ліків з Нацпереліку, ціна на які підлягає регулюванню, буде один раз на рік.