Але й це не гарантія, що вам не відмовлять.

Відтепер громадянам України для безвізового в’їзду в країни ЄС необхідно отримати спецдозвіл.

Про це стало відомо із заяви Ради Євросоюзу, який був оприлюднений днями на офіційному сайті.

Зокрема, відзначається, що для того щоб отримати спеціальний дозвіл необхідно буде сплатити 7 євро та заповнити заяву-анкету через інтернет портал. Відомо, що надана особою інформацією буде проходити автоматичну перевірку по відкритих та закритих базах ЄС та Інтерполу для визначення ймовірного ступеню відмови чи дозволу на в’їзд.

Якщо перевірка не дасть жодних негативних результатів, то особа зможе безперешкодно потрапити на території країн-членів ЄС, в іншому випадку заявку будуть переглядати у ручному режимі компетентні органи.

Втім, наявність дозволу не означає автоматичне право на в’їзд до країн Євросоюзу, тому остаточне рішення прийматимуть прикордонні служби.

Разом з тим варто відзначити, що українців продовжує приваблювати Польща не тільки для тимчасових заробітків, але і для еміграції на ПМЖ. Левова частка всіх іноземців, які переїхали до Польщі протягом останніх кількох років – це наші з вами співвітчизники.

Так, протягом 2018 року близько 5200 іноземців стали громадянами Польщі, і більшість з них – українці.

За цим проектом, громадяни “безвізових країн” для поїздки до ЄС будуть зобов’язані проходити платну “авторизацію” – передавати до ЄС свої дані. Обробка заявки коштуватиме 7 євро, дозвіл на в’їзд діятиме три роки.


Артем Марченко