Запуск Falcon Heavy: Український літак “Руслан” використовували для перевезення складових надважкої ракети

Компанія “Авіалінії Антонова” надала літак Ан-124-100 “Руслан” для перевезення складових надважкої ракети Falcon Heavy, яку вчора було запущено з космодрому на мисі Канаверал, штат Флорида (США). Про це повідомляє Посольство України в США.

“Українські “Авіалінії Антонова” взяли безпосередню участь у підготовці запуску, надавши свій літак Ан-124-100 “Руслан” для перевезення складових ракети. Йдеться про частину головного обтічника ракети з габаритами, що здатний вмістити тільки такий потужний вантажний літак, як український “Руслан”, – йдеться в повідомленні.

“Місяць тому український літак подолав 3613 км протягом 4,5 год, своєчасно доправивши складову ракети Falcon Heavy для її вчасного запуску з космодрому на мисі Канаверал”, – зазначається в повідомленні.

6 лютого американська компанія SpaceX успішно здійснила перший пробний запуск ракети-носія Falcon Heavy з космодрому на мисі Канаверал. Falcon Heavy – найпотужніша ракета, яку запустили в космос упродовж останніх 45 років. До цього запуску в SpaceX готувалися 7 років. У вантажному відсіку Falcon Heavy відправлено особистий автомобіль Ілона Маска – червоний Tesla Roadster, усередині на повторі грає пісня David Bowie – Space Oddity.